O nás

Ahoj, my sme Vreckonos!

Za značkou Vreckonos stojíme dve: jedna mama a jedna déra. 100 %-ne rodinná firma. 

 

Spoznaj náš tandem

Tvoríme vo dvojici: mama Olinka s vášňou pre výber látok a párom skutočne šikovných rúk, ktoré sa postarajú o to, že čokoľvek z našej malej dielne je precízne ušité. Olinka je odborníčka na slovo vzatá, má za sebou odevnú priemyslovku v Trenčíne. Po celý život sa venovala inej než krajčírskej profesii, ale vášeň pre šitie ju nikdy neopustila. A teraz sa konečne môže opäť realizovať. 

Add a subheading

Duo dopĺňam ja, dcéra Lucia, a mám pod palcom marketing a predaj, e-shop, komunikáciu so zákazníkmi a všetko ostatné. Všetky texty, na ktoré narazíte, sú z môjho pera - teda klávesnice. Som povolaním marketérka, no zároveň som nadšencom udržateľnosti, a tak som spojila vedomosti a skúsenosti a vdýchla život vlastnej značke - Vreckonosu.

Add a subheading (1)

Dosť bolo o nás od nás. Prečítajte si, čo napísali iní: prejsť do sekcie Napísali o nás

Vyzbrojte sa s nami proti igelitu 

Značku Vreckonos sme založili po spontánnej diskusii o zbytočnosti rôznych jednorazových obalov, akými sú igelitové sáčky či tašky. Čo také by sme mohli spraviť, aby sme množstvo odpadu znížili. Začať totiž musí každý od seba, a tak sme dali hlavy a ruky dokopy, a tak vznikol Vreckonos. Šmrncovné vrecká pre opakované použitie, ktorými cheme primäť aj nie práve zero-waste fanúšikov k zmene: zameniť igelit za vrecko. 

Od myšlienky vrecúšok na opakované nakupovanie bol iba krok k prototypu, potom už iba vybaviť všetky formálne náležitosti, postaviť na nohy e-shop a šíriť našu myšlienku medzi ľuďmi. Hurá! Od roku 2019 sme tu pre vás a inšpirujeme k udržateľnejšiemu životnému štýlu. Zvolajte s nami: "Adieu, igelit! Odteraz som vreckonos." 

Ušité na Slovensku

Všetky naše výrobky šijeme na Slovensku, v meste Sládkovičovo, v malej dielničke v rodinnom dome. Látky kupujeme v lokálnych galantériách a slovenských e-shopoch. Záleží nám na tom, odkiaľ materiály pochádzajú. Veru, žiadna Čína u nás nemá miesto. 

100 %-ne bezpečné materiály

Naše látky sme podrobili skúške, a to nie hocakej. Poslali sme ich do Popradu do laborátoria Regionálneho úradu verejného zdravotníctva na testovanie a môžeme sa pýšiť certifikátom o bezpečnosti pre styk s potravinami

 

Viac ako 1 000 predaných produktov 

Od našich začiatkov sme predali už viac ako tisícku produktov, a to viac ako stovke zákazníkov. Tešíme sa, že ste s našimi výrobkami spokojní a odporúčate nás ďalej. Práve vaše milé slová, ale aj postrehy a návrhy na zlepšenie, nás ženú vpred. 

Prejsť na recenzie

V najlepšej spoločnosti

Radi sa s vami stretávame na predajných trhoch, je to jedinečná šanca sa s vami pozhovárať. Boli sme súčasťou Dobrého trhu či Burzoblšáku v Bratislave, ale aj VataFestu v Seredi. Sledujte naše sociálne siete, aby ste sa dozvedeli o najbližšej možnosti nás stretnúť naživo. 

Vrecknos na Facebooku

Vreckonos na Instagrame

 

Predajné miesta

Naše výrobky nájdete okrem e-shopu aj v 3 predajniach s dobrotami a peknými vecami

  • v obchode s dobrotami Chlebicheck v Galante,
  • v galantérii Olívia & Sivlia  Market v centre Trnavy, 
  • vo farmárskych potravinách U babičky v Bratislave. 
Späť do obchodu